LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO ǀ Thriller în Chindia – Rapid! Trei goluri în nouă minute. Târgoviştenii conduc în 9 oameni

Chindia Târgoviște Publicat pe 19 nov 2021

Momente incredibile în meciul dintre Chindia Târgovişte şi Rapid. Deşi evoluează cu doi oameni mai puţin din finalul primei reprize, după eliminările lui Corbu (minutul 33) şi Căpuşă (minutul 45 + 2), Chindia conduce pe teren propriu Rapidul cu 2-1!

Neguţ a deschis scorul în minutul 53 cu o finalizare simplă, după o acţiune individuală curajoasă, la care a greşit destul de mult şi Dragoş Grigore. În minutul 60, Rareş Ilie a adus egalarea pentru giuleşteni, finalizând o acţiune de manual a ”alb-vişiniilor”. Când totul părea să revină la normal, dat fiind faptul că Rapid joacă în dublă superioritate numerică, la doar două minute după egalare, Popa a dat din nou lovitura pentru târgovişteni.