PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-1, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii au egalat în finalul primei părţi VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-1, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii au egalat în finalul primei părţi
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”

VIDEO | Titlul în MotoGP se decide duminică, pe Prima Sport 1, de la ora 16:00. Bagnaia şi Martin, separaţi de 14 puncte

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Ibericul Jorge Martin a câştigat la Valencia a noua cursă de sprint din acest sezon de MotoGP. Pilotul Ducati Pramac a împins lupta la titlu până în ultima etapă, programată duminică, de la ora 16:00, pe Prima Sport 1.

Martin este la 14 puncte în spatele lui Francesco Bagnaia, care a terminat pe 5. Campionul en-titre este sigur de un nou triumf dacă obţine în cursa principală cel puţin locul din sprint.

Podiumul de sâmbătă a fost completat de Marc Marquez. Fostul multiplu campion mondial a obţinut un loc 3 de moral, după un sezon modest, care a marcat încheierea colaborării cu Honda.