VIDEO | Frankfurt - Leverkusen 1-5. Campioana Germaniei ajunge la 48 de meciuri fără eşec VIDEO | Frankfurt - Leverkusen 1-5. Campioana Germaniei ajunge la 48 de meciuri fără eşec
VIDEO | Liverpool - Tottenham 4-2. Radu Drăguşin a devenit din păcate rezervă eternă la Spurs VIDEO | Liverpool - Tottenham 4-2. Radu Drăguşin a devenit din păcate rezervă eternă la Spurs
Suspendat, Paul Pogba s-a reprofilat. Francezul are o nouă meserie Suspendat, Paul Pogba s-a reprofilat. Francezul are o nouă meserie
VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Probabil că va juca ultimele două meciuri”. Miracol de Paşte! Un jucător de la FCSB s-a recuperat incredibil de repede ”Probabil că va juca ultimele două meciuri”. Miracol de Paşte! Un jucător de la FCSB s-a recuperat incredibil de repede
VIDEO | Celta Vigo, victorie spectaculoasă şi extrem de importantă cu Villarreal VIDEO | Celta Vigo, victorie spectaculoasă şi extrem de importantă cu Villarreal

VIDEO | Titlul la MotoGP s-a decis în ultima etapă! Bagnaia a profitat de abandonul lui Martin

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

Francesco Bagnaia s-a impus duminică în Marele Premiu de la Valencia şi a câştigat cel de-al doilea titlu de campion mondial consecutiv la MotoGP.

Rivalul lui Bagnaia, pilotul spaniol Jorge Martin a căzut şi a abandonat încă din startul cursei de la Valencia, în turul al şaselea, iar italianul de la Ducati a câştigat Gran Premio de la Comunitat Valenciana. Pe locul secund în cursă a venit italianul Fabio di Giannantonio (Gresini), iar pe trei s-a clasat francezul Johann Zarco (Prima Pramac).

În clasamentul general al anului 2023, Francesco Bagnaia a încheiat primul, cu 467 puncte. Pe locul al doilea a terminat Jorge Martin (Prima Pramac), iar locul trei a fost ocupat de italianul Marco Bezzecchi (Mooney VR46).