Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

VIDEO | Torje şi Sorescu, ratări mari în Dinamo - UTA!

Superliga Publicat pe 2 oct 2021

Început cu un gol norocos marcat de Gabriel Torje în minutul şapte, meciul dintre Dinamo şi UTA, transmis în direct de Look Sport de la ora 16:30, a continuat cu două ratări foarte mari ale elevilor antrenaţi de Mircea Rednic.

Autor al primului gol, Torje a avut şansa de a realiza dubla încă din minutul 18, când Deian Sorescu, celălalt lider al echipei, i-a centrat perfect în faţa porţii. Doar că "Piticul" nu a ajuns la minge aşa cum şi-ar fi dorit, iar lovitura sa de cap s-a dus pe lângă poartă, semnând una dintre marile ratări ale acestui sezon în Casa Liga 1.

Peste cinci minute, Dinamo a declanşat un contraatac rapid, Mirko Ivanovski s-a descurcat foarte bine în rolul de pivot şi l-a lăsat pe Deian Sorescu singur cu portarul Florin Iacob, dar şi mijlocaşul a fost neinspirat. A căutat colţul lung cu un şut cu piciorul stâng, însă execuţia sa a ocolit bara!