Numeroase persoane au fost puse sub acuzare în cadrul unei vaste anchete privind vânzarea ilegală de bilete la FC Porto Numeroase persoane au fost puse sub acuzare în cadrul unei vaste anchete privind vânzarea ilegală de bilete la FC Porto
Omul care conduce din ”umbră” FCSB? Gigi Becali, doar ”antrenorul” despre care se discută la TV: ”A ştiut să conducă. Mititelu nu l-a avut pe unul ca el!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Farul – Universitatea Craiova 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Mitriţă reduce diferenţa din penalty VIDEO | Farul – Universitatea Craiova 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Mitriţă reduce diferenţa din penalty
VIDEO | CSO Voluntari conduce cu 2-0 la general pe FC Argeş Piteşti, în finala mică a Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari conduce cu 2-0 la general pe FC Argeş Piteşti, în finala mică a Ligii Naţionale
Sepsi renunţă la jucători cu experienţă şi pregăteşte aducerea unui atacant. ”Deja ştiţi 3” Sepsi renunţă la jucători cu experienţă şi pregăteşte aducerea unui atacant. ”Deja ştiţi 3”
Rămânerea în Superliga ”vine la pachet” cu o primă considerabilă pentru jucătorii lui Dinamo Rămânerea în Superliga ”vine la pachet” cu o primă considerabilă pentru jucătorii lui Dinamo

VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Tottenham Hotspur a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League.

Arsenal a condus cu 3-0 pe Tottenham, la finalul primei reprize, după ce „tunarii” au controlat autoritar jocul. Hojbjerg a deschis scorul cu un autogol în minutul 15, apoi Bukayo Saka a făcut 2-0 în minutul 27, pentru ca scorul pauzei să fie fixat  de Kai Havertz, în minutul 38. În această primă parte gazdele au avut o bară, la lovitura de cap a lui Cristian Romero, din minutul 21, şi un gol al lui Micky van de Ven anulat pentru ofsaid, în minutul 22.

Tottenham a încercat o revenire în repriza secundă, mai întâi a marcat Cristian Romero, în minutul 64, pentru 1-3, iar în minutul 87 Son Heung-Min a transformat un penalti, dictat la un fault al lui Declan Rice asupra lui Ben Davies. 3-2 pentru Arsenal a fost şi scorul final al meciului. La gazde, fundaşul român Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată.

Într-un alt meci al etapei, Bournemouth a dispus cu 3-0 de Brighton, prin golurile marcate de Senesi (min. 13), Enes Unal (min. 52) şi Justin Kluivert (min. 87).