VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz
”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj
VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc
Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii” Joe Biden o va onora pe înotătoarea Katie Ledecky cu ”Medalia Libertăţii”
Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului Finalul unei epoci! Marco Reus a anunţat că va părăsi pe Borussia Dortmund la finalul sezonului

VIDEO | "TUNARII" AU RĂMAS FĂRĂ MUNIŢIE. ARSENAL, DEMOLATĂ DE RENNES

Europa League Publicat pe 8 mar 2019

Arsenal s-a făcut de râs în deplasarea de la Rennes. Tunarii au pierdut cu 3-1 şi riscă să rateze sferturile Europa League. Începutul a fost bun pentru jucătorii lui Unai Emery, Alex Iwobi deschizând scorul rapid. Gazdele au dat primul semnal de alarmă în minutul 34, la lovitura liberă a lui Ben Arfa. Cu câteva minute înainte de pauză, londonezii au rămas în 10 oameni. Grecul Sokratis a fost eliminat după primirea celui de-al doilea galben. Problemele lui Arsenal nu s-au oprit aici. Bourigeaud a făcut 1-1 după un şut care l-a lăsat mască pe Cech. În partea a doua, Rennes a preluat conducerea după autogolul caraghios al lui Monreal. Ozil putea egala pentru englezi, dar mingea s-a oprit în braţele lui Kubek. În minutul 87, Ismaila Sarr le-a dat lovitura de graţie vedetelor de la Arsenal. După 3-1 cu formaţia lui Emery, Rennes porneşte cu prima şansă în returul din Anglia. Un egal ar fi suficient pentru francezi ca să meargă mai departe. Arsenal, în schimb, trebuie să bată măcar cu 2-0 ca să se califice în timpul regulamentar.