Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani

VIDEO | „U” CLUJ DĂ LOVITURA ÎN PRELUNGIRI CU CRAIOVA LUI MITITELU ŞI SE CALIFICĂ ÎN OPTIMILE CUPEI. CELELALTE REZULTATE ALE ZILEI

Cupa României Publicat pe 24 sep 2019

Primele meciuri din 16-imile Cupei României s-au disputat azi şi s-au întregistrat următoarele rezultate:

Flăcara Horezu – Astra 0-2, Metalul Buzău – Csikszereda 1-0, Foresta Suceava – Gaz Metan 2-1, UTA – Dinamo 1-3, Turris-Oltul T. Măgurele – Academica Clinceni 2-3, Chiajna – Voluntari 2-3 şi FC U Craiova - „U” Cluj 2-3.

La Chiajna, gazdele au deschis scorul prin Nica încă din minutul 2, dar Benzar a egalat după exact un sfert de oră. Cu două minute înainte de pauză, Achim a făcut 2-1 pentru Voluntari, dar Chiajna a egalat în minutul 53 prin Bilal Bari. Ţîră a fost însă decisiv şi a adus victoria Voluntariului în minutul 60.

Dinamo s-a impus la Arad, 3-1 cu UTA, într-un meci neaşteptat de echilibrat. Moldoveanu a deschis scorul pentru „câini” în minutul 13, iar gazdele au răspuns doar 5 minute mai târziu prin Moise. Dinamo a avut nevoie de un Nistor în formă de zile mari pentru a tranşa disputa în favoarea sa. Mai întâi, Nistor a înscris în minutul 57, apoi l-a servit pe Niecuţescu în minutul 82, iar acesta a închis meciul.

„U” Cluj a început slab meciul de la Craiova, cu FCU, iar după numai 6 minute s-a văzut condusă pe tabelă. Bălan a reuşit dubla pentru olteni în minutele 6 şi 14, iar oltenii erau cu un pas în optimi.

Revirimentul clujenilor a început în ultima parte a primei reprize. Mai întâi, Telcean a redus din diferenţă, cu 4 minute înainte de pauză. Imediat după reluare, „U” Cluj a egalat prin Miranda (minutul 51), însă până la finele celor 90 de minute tabela a rămas încremenită, 2-2.

Ardelenii au rămas în 10 încă din minutul 80, dar asta nu i-a împiedicat să-şi creeze în continuare situaţii bune de a marca. Iar golul decisiv a venit în prelungiri, în minutul 95, când acelaşi Miranda a înscris şi a calificat-o pe „U” Cluj în optimile Cupei.