VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | "U" Cluj - FC Botoşani 1-0. ”Şepcile roşii” sunt la un meci de play-off

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2024

Universitatea Cluj a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

Clujenii au deschis scorul în minutul 21, când Nistor i-a trimis lui Ovidiu Bic, acesta i-a pasat lui Daniel Popa în careu şi atacantul gazdelor a înscris. Moldovenii au recţionat repede şi după numai două minute Ţigănaşu a centrat, Mouaddiba reluat cu capul spre poartă, dar Gorcea a scos cu o intervenţie salutară. După această fază jocul s-a mai liniştit, oaspeţii au părut împăcaţi cu o nouă înfrângere, iar gazdele nu au mai forţat.

Universitatea Cluj s-a impus cu 1-0 şi este, deocamdată, pe loc de play-off, al şaselea, cu 41 de puncte. FC Botoşani este pe ultimul loc, cu 20 de puncte.

VIDEO | "U" Cluj -  FC Botoşani 1-0 (Popa 21), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• ”U” Cluj: Gorcea - Chipciu, Masoreo, Thalisson, Rogerr - Pănoiu, Bic, Simion - Roguljic, Nistor - D. Popa
  • FC Botoşani: Kukic - Dimitrov, Şeroni, Celea, Ţigănaşu - Mouadib, Filip, Petro - Kaprof, Mitrov, Margiotta

Minutul 90+4: Final de meci! ”U” Cluj se impune cu 1-0.

Minutul 82: Popa reia spectaculos, dar mingea ocoleşte de puţin cadrul porţii.

Minutul 45+3: Pauză! ”U” Cluj conduce cu 1-0.

Minutul 28: Popa înscrie după un corner, dar reuşita este anulată pentru fault în atac la portar.

Minutul 23: Mouadib trimite cu capul din 3 metri, dar Gorcea are un reflex de senzaţie.

Minutul 21: GOL”U” Cluj! Bic trece elegant în flac de Dimitrov şi scoate la Popa, care reia din careu.

------------------------------------------

"U" Cluj vine după victoria de pe teren propriu cu Farul Constanţa şi continuă lupta pentru un loc în play-off-ul Superligii. După 28 de etape, ardelenii se află pe locul 8, cu 38 de puncte.

De cealaltă parte, FC Botoşani se află pe ultimul loc în Superliga, cu 20 de puncte acumulate în 28 de etape. Moldovenii au patru etape la rând fără victorie şi se bat pentru evitarea retrogradării.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria categorică a clujenilor, scor 4-0.