Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

VIDEO | ”U” Cluj - UTA Arad 0-0. Ambele echipe au dat impresia că se mulţumesc încă de la început cu ”remiza albă”

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 30 mar 2024

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, 0-0, cu UTA Arad, în etapa a doua a play-out-ului Superligii.

În minutul 90+1, de la gazde a fost eliminat Masoero.

VIDEO | ”U” Cluj - UTA Arad 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• ”U” Cluj: Gertmonas - Oancea, Masoero, Thalisson - Bic, Simion - Roguljic, Nistor, Chipciu - M. Rus
  • UTA: Kucher - Căpuşă, Stolnik, Benga, Costa - Fabry, C. Mihai, Joao Pedro - R. Pop, Tudorie, Omondi

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Masoero vede direct cartonaşul roşu, după o intrare la Ezekiel.

Minutul 84: Kucher este din nou providenţial. De această dată scoate la şutul trimis din careu de Roger.

Minutul 72: Bic trage în forţă de la 25 de metri. Kucher se întinde şi respinge în afara terenului.

Minutul 53: Omondi ia faţa unui adversar şi reia acrobatic. Gertmonas scoate spectaculos în corner.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 37: Gazdele înscriu, dar reuşita este anulată corect pentru offside la Roguljic, după o pasă filtrantă venită de la Nistor.

Minutul 13: Roguljic reia din voleu de la 20 de metri puţin pe lângă poartă o minge respinsă.

-------------------------------------------

”U” Cluj a început ocupă locul 7, cu 24 de puncte. Ardelenii au început perfect play-out-ul, reuşind să învingă în prima etapă pe teren propriu echipe FC Botoşani, scor 3-0.

De cealaltă parte, UTA se află pe a 9-a poziţie, cu 23 de puncte, la o singură „lungime” în spatele adversarei sale directe de astăzi. Arădenii au câştigat prima partidă din play-out, scor 4-3 cu FC Voluntari.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria celor de la UTA Arad, scor 3-1.