VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off
Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România
Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu

VIDEO | UBT Cluj - Umana Reyer Veneţia 80-85. Al doilea eşec pentru campioana României în grupele 7 Days EuroCup

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 25 oct 2022

Campioana la baschet masculin U Banca Transilvania Cluj a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, de formaţia italiană Umana Reyer Veneţia, scor 85-80 (40-33), în grupa A din 7 Days EuroCup, a doua competiţie valorică a continentului după Euroligă.

În primele meciuri din grupa A, U BT Cluj a pierdut în deplasare cu JL Bourg en Bresse, scor 85-88, şi a învins pe teren propriu pe Cedevita Olimpija Ljubljana, scor 94-76.

La meci a asistat şi Giani Creţu, câştigător al titlului naţional şi a Cupei în Polonia, dar mai ales a Ligii Campionilor în acest an, cu formaţia Zaksa,şi desemnat antrenorul anului 2022. El a fost pentru a doua oară la un meci al U BT Cluj. "Mă bucur să fiu aici, e o atmosferă minunată", a spus el pentru News.ro.

El a declarat că se află în negocieri cu mai multe echipe, dar cea mai importantă ar fi o echipă din Itala.