VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul” VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul”
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie

VIDEO | Uhrin încă mai speră la salvarea directă de la retrogradare. ”Aveam 10 % să reuşim asta, acum poate procentul e mai mic”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2022

Tehnicianul Dusan Uhrin a declarat miercuri, într-o conferinţă de presă, că Dinamo va avea un meci greu cu CS Mioveni, dar speră ca jucătorii săi să lupte pentru victorie.

”Am spus de la început că va fi destul de dificil să ne salvăm de la retrogradare direct. Aveam 10 % să reuşim asta, acum poate procentul e mai mic, dar trebuie să facem tot ce putem. Noi jucăm fotbal pentru a câştiga meciurile, nu pentru a pierde. Jucătorii sunt în mare parte pregătiţi pentru acestă partidă, dar nu toţi sunt pregătiţi să reziste 90 de minute.

Nu suntem prea bine pentru că am pierdut ultimul meci, chiar dacă am jucat bine. Încercăm să reparăm aceste greşeli, am suportul tuturor jucătorilor. Sper să lupte fiecare dintre ei, pentru că întâlnim Mioveni, mă aştept la un meci dificil”, a declarat Uhrin, într-o conferinţă de presă.

Partida CS Mioveni - Dinamo, din etapa a 5-a a play-out-ului Ligii I Casa Pariurilor, se va disputa vineri, de la ora 20.30, în direct pe Look Sport+