E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

VIDEO ǀ Universitatea Cluj – Unirea Slobozia 1-2. ”Şepcile roşii” sunt răpuse în minutul 90+5 şi ratează şansa să urce pe loc de promovare directă

U Cluj Publicat pe 30 apr 2022

Eşec neaşteptat pentru Clujeni cu ultima clasată din play-off-ul Ligii secunde. Unirea Slobozia a reuşit să obţină prima victorie din play-off cu cea mai în formă echipă din Liga II.

Prima repriză s-a încheiat cu Slobozia în avantaj, după execuţia superbă a lui Toma. A doua parte a fost dominată în întregime de ”U” Cluj, care au reuşit să şi marcheze, dar care au fost taxaţi în ultimul minut de Ivan şi au pierdut toate punctele şi şansa de a reveni pe poziţia a doua, loc de promovare directă în Casa Liga I.

LIVE VIDEO ǀ ”U” Cluj – Unirea Slobozia 1-2 (Haită F. 62'/ Toma C. 12', Ivan G. 90+5')

Minutul 90+7: Final de meci!

Minutul 90+5: Gol Unirea Slobozia, Gerge Ivan a marcat după o fază pe contra-atac plecată de la recuperarea lui Afalna şi pasa acestuia.

Minutul 90: Se arată 6 minute suplimentare de la margine!

Minutul 90: Schimbare la Unirea Slobozia, iese Coadă intră Ivan.

Minutul 76: Ocazie imensă pentru ”U” Cluj, balonul ajunge la Tescan, după pasa lui Voiciuc în faţa porţii, dar nu reşeşte să marcheze cu poarta goală.

Minutul 74: Galben văzut de Răzvan Greu, pentru proteste.

Minutul 70: Schimbare şi la ”U” Cluj, iese Alexandru şi intră Boiciuc.

Minutul 69: Dublă schimbare pentru Unirea Slobozia, ies Gulceac şi Silaghi şi intră Greu şi Gherghiceanu.

Minutul 63: Cartonaş galben încasat de Afalna.

Minutul 62: Gol ”U” Cluj, Ely Fernades trece superb în banda stângă şi centrează perfect pentru lovitura de cap a lui Haită, care marchează simpu şi restabileşte egalitatea.

Minutul 56: Dublă schimbare la ”U” Cluj, au intrat Balgiu şi Haita şi au ieşit Filip şi Romeo.

Minutul 52: Cartonaş galben încasat de Trascu.

Minutul 46: A început a doua parte!

Minutul 46: Dublă schimbare pentru ”U” Cluj, ies Hofmna şi Ribeiro şi intră Ciobanu şi Fernandes.

Minutul 45: Final de primă repriză!

Minutul 42: Ibrian încasează primul cartonş galben al partidei

Minutul 40: Schimbare la Unirea Slobozia, a ieşit Cruceru şi a intrat Trascu.

Minutul 12: Gol Unirea Slobozia, Toma are o execuţie frumosă de pe partea dreaptă, care îl surprinde pe portarul lui ”U” Cluj şi deschide scorul.

--------------------------------------------------------------------------------

După victoria din etapa trecută cu Petrolul, Universitatea Cluj (54 de puncte) s-a apropiat la trei puncte de lideră şi are un avans de o lungime în faţa ocupantei locului 3, Hermannstadt. ”Şepcile roşii” nu îşi permit niciun pas greşit în lupta pentru promovarea directă şi pentru evitarea barajului contra lui Dinamo.

Unirea Slobozia ocupă locul şase în play-off şi mai are doar şanse pur teoretice să prindă măcar locul 4 de baraj. CSA Steaua are un avans de 9 puncte faţă de ialomiţeni, cu trei etape înainte de final, şi un golaveraj net superior (8-8 faţă de 3-8). Chiar şi aşa, Unirea nu s-a făcut deloc de râs până acum în play-off. A înregistrat trei egaluri şi trei înfrângeri. Una dintre remize a fost chiar pe teren propriu, scor 2-2, contra Universităţii Cluj. În meciul din sezonul regular, ardelenii i-au învins la Cluj pe ialomiţeni cu scorul de 2-0.