Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final
VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga
Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri
VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine” VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine”

VIDEO ǀ Universitatea Craiova - CFR Cluj 1-0. Oltenii au dat lovitura în minutul 90

CS Universitatea Craiova Publicat pe 2 dec 2023

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Unicul gol l-a marcat Koljic, în minutul 90+1.

Universitatea Craiova - CFR Cluj 1-0 (Koljic 90), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Universitatea Craiova: 21: L. Popescu – 2. Vlădoiu, 6. Screciu, 34. R. Silva, 11. Bancu – 4. A. Creţu, 27. Kurtic – 37. Danciu, 9. A. Ivan, 28. Mitriţă, – 20. Markovic
  • CFR Cluj: 90. R. Sava – 19. Mogoş, 44. Kresic, 27. M. Ilie, 45. Camora – 29. Avounou, 73. Muhar, 77. Tachtsidis- 10. C. Deac, 2. Juricic, 7. Krasniqi

Minutul 90+7: Final de meci! Universitatea Craiova se impune cu 1-0.

Minutul 90: GOL Universitatea Craiova! Roguljic scoate în careu pentru Koljic, care reia cu un şut plasat.

Minutul 72: Tachtsidis găseşte o pasă pe culoar de excepţie pentru Avounou, care înscrie. Reuşita e anulată corect pentru offside.

Minutul 64: Krasniqi trage în blocaj, mingea revine la Tachtsidis, însă grecul loveşte bara.

Minutul 48: Kresic trece razant pe lângă o mice trimisă din corner pe 3 metri.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45: Tachtsidis reia în bară de la 20 de metri. Portarul era bătut dacă era cadrată mingea un pic mai jos.

Minutul 37: Deac îşi pune mingea pe şut dar reia multe peste din marginea careului.

Minutul 27: Mitriţă bate o lovitură liberă sub transversală. Sava respinge în corner.

-------------------------------------

Oltenii traversează o perioadă mai bună în campionat cu două victorii consecutive în Superligă în precedentele două etape, în timp ce ardelenii au înregistrat doar două remize şi un eşec în ultimele 3 jocuri pe care le-au disputat în primul eşalon.

Situaţia celor două echipe în clasament după 17 etape:

• Universitatea Craiova: locul 4, 17 meciuri, 8 victorii, 5 egaluri, 4 înfrângeri, golaveraj 25:17 (8), 29 de puncte.
  • CFR Cluj: locul 2, 17 meciuri, 9 victorii, 5 egaluri, 3 înfrângeri, golaveraj 31:17 (14), 32 de puncte.

În turul sezonului regular, CFR Cluj - Universitatea Craiova s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Creţu a deschis scorul pentru olteni în minutul 10, în timp ce pentru ”feroviari” a egalat Yeboah în minutul 39.

De altfel, bilanţul ultimelor 10 confruntări directe este unul extrem de echilibrat: 4 remize şi câte 3 succese atât pentru Universitatea Craiova, cât şi pentru CFR Cluj.