Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Universitatea Craiova - Hermannstadt 1-0. Reghecampf obţine prima victorie de la revenirea în Bănie

Superliga Publicat pe 4 aug 2023

Universitatea Craiova a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui Hermannstadt, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golul a fost marcat de Ivan, în minutul 16, din penalty.

VIDEO | Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-0 (Ivan 16-penalty), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Universitatea Craiova: I. Popescu - Şt. Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva, N. Bancu - Al. Creţu, Screciu, M. Danciu - Işfan, An. Ivan, Mitriţă
  • Hermannstadt: Letica - Butean, V. Găman, I. Stoica - Balaure, Biceanu, Sota, Dr. Iancu, Oroian - G. Iancu, D. Paraschiv

Minutul 90+7: Final de meci! Universitatea Craiova se impune cu 1-0.

Minutul 90+6: Şansă uriaşă irosită de Biceanu. Jucătorul celor de la Hermannstadt reia din 4 metri, dar Popescu respinge artistic.

Minutul 80: Alhassan înscrie din câţiva metri, dar reuşita este anulată corect pentru offside.

Minutul 74: Mitriţă este lansat foarte bine în careu. Încearcă să trimită mingea peste Letica, dar portarul sibienilor este la post.

Minutul 45+4: Pauză! Universitatea Craiova conduce cu 1-0.

Minutul 34: Işfan prinde un şut în forţă de la distanţă, iar Letica are probleme serioase în a respinge.

Minutul 22: Mitriţă scoate la Bancu, care centrează pentru Işfan. Acesta însă reia cu capul în braţele lui Letica.

Minutul 14: GOL Universitatea Craiova! Mitriţă este busculat în careu şi cade. Centralul este chemat la var şi dictează penalty. Andrei Ivan transformă.

----------------------------------

Univeristatea Craiova vine după egalul din deplasare cu CFR Cluj din runda precedentă, scor 1-1, meci în care Laurenţiu Reghecampf a debutat pe banca oltenilor. ”Leii din Bănie” au înregistrat doar o victorie şi două egaluri în acest start de sezon şi se situează pe locul 8 în clasamentul Superligii.

De cealaltă parte, FC Hermannstadt pare să fie şi în acest sezon una dintre formaţiile care speră la un loc în play-off. Sibienii vin după victoria cu 2-1 în faţa celor de la UTA şi au adunat până acum 6 puncte (două victorii şi o înfrângere) şi se află pe locul 5 în clasamentul Superligii în acest moment.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria cu 2-0 a oltenilor.