LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte - CFR Cluj 0-2, pe Prima Sport 2 şi pe PrimaPlay.ro. Yeboah şi Dan Petrescu sunt eliminaţi! LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte - CFR Cluj 0-2, pe Prima Sport 2 şi pe PrimaPlay.ro. Yeboah şi Dan Petrescu sunt eliminaţi!
Marcel Răducanu, atac dur la echipele din Conference League: ”Dezastru, dacă nici cu desculţii ăia nu te califici, e greu. Vom ajunge să jucăm cu ospătarii?” Marcel Răducanu, atac dur la echipele din Conference League: ”Dezastru, dacă nici cu desculţii ăia nu te califici, e greu. Vom ajunge să jucăm cu ospătarii?”
LIVE VIDEO | West Ham - Manchester City, în direct pe Prima Sport 1. A început a doua parte! LIVE VIDEO | West Ham - Manchester City, în direct pe Prima Sport 1. A început a doua parte!
Oboseala începe să-şi spună cuvântul în cazul lui Sepsi. Reacţia lui Cristiano Bergodi, după jocul cu UTA Oboseala începe să-şi spună cuvântul în cazul lui Sepsi. Reacţia lui Cristiano Bergodi, după jocul cu UTA
Gică Hagi intervine după transferurile lui Boboc şi Radaslavescu la FCSB: ”Nu trebuie să se mire nimeni că Farul vinde jucători, aşa fac şi Barcelona şi Real Madrid”

Gică Hagi, despre planurile de viitor de la Farul: ”Îmi doresc ca la Constanţa să fie un club foarte mare, care să câştige campionatul. Când o să fie acest lucru? Nu ştiu”

VIDEO ǀ Universitatea Craiova – Vllaznia 3-0. Oltenii fac recital în repriza secundă şi se califică în turul III preliminar al Conference League

CS Universitatea Craiova Publicat pe 28 iul 2022

Formaţia Universitatea Craiova s-a calificat, joi seară, în turul trei preliminar al Conference League, trecând în turul doi de echipa albaneză Vllaznia.

În meciul tur, scorul a fost 1-1. În retur, joi, la Craiova, oltenii s-au impus cu scorul de 3-0.

Au marcat Mateiu ’58, Raul Silva ’62 şi Găman ’80.

Echipa antrenată de Laszlo Balint a evoluat în următoarea formulă: Lazar – Căpăţînă, Papp (Găman ’46), Raul Silva, Bancu – Creţu (Screciu ’77), Mateiu – Gustavo (Roguljic ’65), Baiaram, Ivan (Cîmpanu ’82) – Koljic (Markovic ’65).

Meciul a fost arbitrat de cehul Ondrej Berka.

În faza următoare, Universitatea Craiova va întâlni echipa ucraineană Zoria Luhansk.

VIDEO ǀ Universitatea Craiova – Vllaznia 3-0 (Mateiu 58, Silva 61, Găman 79), la Prima Sport 1. Echipele de start

• Universitatea Craiova: Lazar – Căpăţînă, Papp, Raul Silva, Bancu – Creţu, Mateiu – Gustavo, Baiaram, Ivan – Koljic
  • Vllaznia: Zagovic – Gurishta, Juric, Bulatovic, Hakaj – Boshnjaku, Jonuzi, Marku – Hoxhaj, Nunes Da Silva Amarante, Coba

Minutul 90+4: Fluier final! Universitatea Craiova merge în turul III preliminar al Conference League, după ce trece în retur cu Vllaznia, scor 3-0.

Minutul 79: GOL Craiova! Oltenii fac recital şi reuşesc cel mai bun meci european din istoria recentă a clubului. Găman duce scorul la 3-0, cu o lovitură de cap.

Minutul 61: GOL Craiova! Gustavo centrează din corner pe partea dreaptă. Silva îşi arată detenta şi majorează scorul cu o lovitură excelentă de cap.

Minutul 58: GOL Craiova! Mateiu trimite un şut fabulos de la 25 de metri şi deschide scorul!

Minutul 45+2: Pauză la Craiova! Scorul este 0-0, albanezii nu au trimis niciun şut pe poartă.

Minutul 27: Zagovic are două parade de senzaţie. Mai întâi la şutul lui Koljic, apoi la execuţia lui Gustavo, după ce mingea respinsă a ajuns până la brazilianul Craiovei.

Minutul 18: Koljic porneste o acţiune în viteză în flancul drept şi scoate la Baiaram. Acesta însă trimite defectuos din câţiva metri, nefiind marcat de vreun adversar.

Minutul 10: Gustavo trimite un şut prin surprindere de la 25 de metri, aproape de bară. Zagovic are din nou o intervenţie bună şi trimite în bară.

Minutul 2: Start excelent de meci pentru olteni. Gustavo recuperează balonul şi trimite la Koljic, bosniacul trage puternic din afara careului, dar portarul reuşeşte să respingă în corner.

-------------------------------------

De asemenea, cele mai importante faze ale jocului precum golurile sau ratările vor fi redate în regim live video de către site-ul www.PrimaSport.ro.

În tur, oltenii nu au putut obţine decât un 1-1 în Albania. Dacă se va califica în turul al treilea, Universitatea Craiova va juca împotriva formaţiei Zorya Luhansk, locul 4 în Ucraina la momentul întreruperii sezonului trecut din cauza invaziei Rusiei. Zorya va găzdui meciul tur.