VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

VIDEO | UTA Arad - Hermannstadt 1-3. Paraschiv a marcat un ”hattrick” formaţiei lui Mircea Rednic

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2024

Hermannstadt a învins în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Paraschiv ’20 (penaltiy), ’46, ’49. Pentru UTA a înscris Micovschi ’63.

VIDEO | UTA Arad - Hermannstadt 1-3 (Micovschi 63 / Paraschiv 19-penalty, 46, 49), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• UTA: Kucher - T. Căpuşă, Benga, Conte, Trif - Vulturar, Joao Pedro, Fabry - Micovschi, Luckassen, Omondi
  • Hermannstadt: Căbuz - Butean, V. Găman, Bejan, Opruţ - Balaure, Mino Sota, Murgia, I. Stoica - G. Iancu, Paraschiv

Minutul 90+5: Final de meci! Hermannstadt se impune cu 3-1.

Minutul 63: GOL UTA! Omondi trimite o centrare, mingea se scurge în careu pe lângă mai mulţi jucători. Micovschi reuşeşte să reia din alunecare.

Minutul 49: GOL Hermannstadt! Butean centrează la Paraschiv, care reia din 5 metri de lângă doi adversari.

Minutul 46: GOL Hermannstadt! Balaure pătrunde în flanc şi centrează, Benga respinge nefericit la Paraschiv, care reia din câţiva metri.

Minutul 45+3: Pauză! Hermannstadt conduce cu 1-0.

Minutul 40: Fabry trage de la 20 de metri. Căbuz scapă mingea în faţă, dar Opruţ respinge providenţial în corner.

Minutul 26: Iancu scoate pentru Stoica. Şutul acestuia cu efect din afara careului nu prinde cadrul porţii.

Minutul 19: GOL Hermannstadt! Iancu se ciocneşte de Luckassen. Centralul dictează penalty, iar Paraschiv transformă.

Minutul 2: Omondi primeşte în careu şi reia din unghi în braţele lui Căbuz.

----------------------------------------

După trei etape disputate în play-out, arădenii sunt lideri, cu 27 de puncte.

De cealaltă parte, sibienii se clasează pe poziţia a patra, la trei puncte de lider şi cu şase peste zona de baraj.

În sezonul regular, cele două combatante şi-au împărţit punctele. În tur, la Sibiu, s-a impus Hermannstadt, scor 2-1, iar în retur, la Oradea, a câştigat UTA Arad, scor 2-0.