Antonio Cassano îi cere lui Cristiano Ronaldo să se retragă: ”Lasă-te! Asta a fost!” Antonio Cassano îi cere lui Cristiano Ronaldo să se retragă: ”Lasă-te! Asta a fost!”
Carlos Alcaraz, numărul 1 ATP, revine în competiţie la turneul ATP din Kazahstan
BREAKING NEWS ǀ Nicolae Badea îşi ia mâinile de pe Dinamo: ”Da, e adevărat, mă retrag!” BREAKING NEWS ǀ Nicolae Badea îşi ia mâinile de pe Dinamo: ”Da, e adevărat, mă retrag!”
VIDEO | Cupa României continuă: Dinamo întâlneşte Viitorul Pandurii, de la 21:30, LIVE pe Prima Sport 1. Programul complet VIDEO | Cupa României continuă: Dinamo întâlneşte Viitorul Pandurii, de la 21:30, LIVE pe Prima Sport 1. Programul complet
Marius Avram taxează suspendarea primită de Cristi Săpunaru: ”Liber la flegme, liber la scandal, liber la bătăi” Marius Avram taxează suspendarea primită de Cristi Săpunaru: ”Liber la flegme, liber la scandal, liber la bătăi”
Thierry Henry, dezamăgit de durata de aşteptare impusă de sistemul VAR: ”Omoară fotbalul!”

VIDEO ǀ UTA Arad - ”U” Cluj 2-1. ”Şepcile roşii” rămân fără victorie în Superliga

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 13 aug 2022

UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a cincea a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Postolachi ‘7 şi Cascini ’82. Pentru clujeni a înscris Bălan, în minutul 36.

VIDEO ǀ UTA - „U” Cluj 2-1 (Postolachi 6, Cascini 82 / Bălan 36), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriş, Benga, Hoxhallari - Isac, Cascini, Matei - Jobello, Postolachi, Otele
  • ”U” Cluj: Brănescu - Romeo, Filip, Ispas, Briceag - Purece, Pires, Haită - Chipciu, Bălan, Hlistei

Minutul 82: GOL UTA! Jobelo pasează excelent la Cascini, care înscrie cu un şut la colţul lung.

Minutul 64: Chindriş trece elegant printre doi adversari, dar trage puţin pe lângă poartă.

Minutul 54: Ely Fernandes trimite o centrare până la Bălan, care reia în bară din câţiva metri. Arbitrul a fluierat offside.

Minutul 46+1: UTA înscrie prin Benga, după o respingere a portarului Brănescu. Camera VAR intervine şi anulează reuşita pentru poziţie de offside.

Minutul 36: GOL ”U”! Eroare mare în defensiva arădeană. Romario Pires îi ”fură” balonul lui Postolachi şi trimite în careu, de unde Adrian Bălan reuşeşte să restabilească egalitatea.

Minutul 6: GOL UTA! Deschidere de scor la prima fază de poartă periculoasă. Matei deviază cu capul, Postolachi este foarte bine plasate şi marchează cu o execuţie elegantă din voleu.

---------------------------------------------
Până acum, în acest debut de sezon, echipa pregătită de Erik Lincar a obţinut două puncte în debutul campionatului, ambele cu adversari extrem de puternici. Clujenii au remizat în deplasare cu FCSB, 1-1, şi au înregistrat acelaşi rezultat la Mediaş, cu CSU Craiova. Ulterior, „studenţii” au pierdut 1-3 cu FC Argeş, în deplasare, şi 0-1, la Mediaş, cu Petrolul.

De partea cealaltă, UTA a avut la rândul ei un start ezitant. Arădenii au pierdut în etapa inaugurală, 0-2 cu FC Argeş, la Piteşti, dar apoi au câştigat fără emoţii cu Petrolul, 2-0, la Arad. A urmat un alt eşec clar, 0-3 cu FC Voluntari, după care s-a reabilitat cu o remiză albă pe terenul lui Sepsi.

Înaintea meciului de sâmbătă, UTA se află pe locul 12 şi are 4 puncte, în timp ce „U” Cluj are doar două puncte şi e pe 14.