Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%” Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%”
Gigi Becali îi aşteaptă pe şeici pentru a semna cu Florinel Coman: „Trebuie să vină” Gigi Becali îi aşteaptă pe şeici pentru a semna cu Florinel Coman: „Trebuie să vină”
Fostul jucător de la FCSB îi ia apărarea lui Lobonţ: „Mulţi din România nu au ajuns cu televizorul pe unde a jucat el” Fostul jucător de la FCSB îi ia apărarea lui Lobonţ: „Mulţi din România nu au ajuns cu televizorul pe unde a jucat el”
Carlo Ancelotti le răspunde celor de la Bayern: „Putem să ne plângem şi noi” Carlo Ancelotti le răspunde celor de la Bayern: „Putem să ne plângem şi noi”
Manuel Neuer, ironizat de MM Stoica după gafa din partida cu Real Madrid: „Du-te la schi” Manuel Neuer, ironizat de MM Stoica după gafa din partida cu Real Madrid: „Du-te la schi”
A fost desemnat MVP-ul sezonului în NBA A fost desemnat MVP-ul sezonului în NBA

VIDEO ǀ UTA – Dinamo 2-1. ”Câinii” sunt răpuşi în prelungiri din penalty, după ce au ratat enorm

UTA Arad Publicat pe 6 nov 2023

UTA Arad a câştigat, cu scorul de 2-1, meciul susţinut în compania formaţiei Dinamo, în etapa a XV-a din Superligă.

Pentru UTA au marcat Micovschi, în minutul 81, şi Marcelo Freitas, în minutul 90+4, dintr-un penalty acordat după consultarea VAR.

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Politic, în minutul 8.

În clasament, Dinamo este pe locul 15, cu 11 puncte, iar UTA este pe 10, cu 18 puncte.

UTA – Dinamo 2-1 (Micovschi 41, Freitas 90+2 / Politic 8), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• UTA: Fl. Iacob - Conte, Stolnik, D. Dumitraşcu - Căpuşă, C. Mihai, M. Freitas Costa, Fabry - Micovschi, Luckassen, Ofosu
  • Dinamo: Golubovic - C. Costin, L. Araujo, Homawoo, Amzar - N. Roşu, Bena, Ilic - Ghezali, Abdallah, Politic

Minutul 90+6: Final de meci! UTA se impune cu 2-1.

Minutul 89: GOL UTA! VAR intervine pentru un henţ comis în careu de Homawoo. Se dictează penalty, iar Freitas transformă.

Minutul 79: Şansă mare pentru Dinamo! Ghezali îl găseşte pe Gregorio, care nu poate relua cu poarta goală şi e blocat de un adversar.

Minutul 66: Stahl centrează la Micovschi, care reia cu capul în braţele lui Golubovic.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 41: GOL UTA! Căpuşă trimite în careu, mingea se scurge în careu, iar Micovschi vine nemarcat şi egalează.

Minutul 37: Costin reia din 10 metri, iar Iacob respinge cu greu în faţă.

Minutul 30: Ilic pătrunde în careu şi trange în blocajul unui adversar. Mingea îi revine şi scoate la Politic, care reia peste poartă.

Minutul 8: GOL Dinamo! Acţiune în viteză a oaspeţilor, iar Politic reia excelent la colţul, după ce l-a păcălit pe Căpuşă.

Minutul 2: Micovschi reia din câţiva metri pe lângă poartă o minge venită din flanc.

-----------------------------------------------

Istoricul ultimelor 7 partide directe între UTA şi Dinamo este unul echilibrat. Ultimele 3 jocuri dintre cele două echipe s-au terminat la egalitate, în timp ce fiecare formaţie şi-a trecut în cont câte două succese.