VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ UTA - Oţelul Galaţi 2-4. Dorinel Munteanu, demonstraţie de forţă în faţa lui Mircea Rednic

UTA Arad Publicat pe 13 nov 2023

Oţelul Galaţi a câştigat în deplasare, scor 4-2, cu UTA Arad, în ultimul meci al etapei a 16-a din Superligă.

Gălăţenii au primit penalti în minutul 1, pentru un  fault asupra lui Teles, iar Cisotti a transformat în minutul 3, deschizând scorul la Arad. Oţelul a rămas sus, în pressing, şi în minutul 5 a marcat al doilea gol, prin Alexandru Pop, lovitură de cap la un corner al lui Cisotti şi o deviere în faţa porţii.

Acelaşi Alexandru Pop a înscris pentru 3-0 în minutul 34, din pasa lui Bodişteanu şi echipa lui Dorinel Munteanu a intrat la pauză cu un avantaj substanţial. În minutul 53, Pop şi Cisotti au conlucrat pentru golul marcat de Teles, care a înscris pentru 4-0. În minutul 86 gazdele au reuşit să înscrie, prin Căpuşă, iar Rareş Pop a obţinut un penalti în minutul 90+4, înscriind şi stabilind rezultatul final, 4-2 pentru Oţelul.

Victoria îi duce pe gălăţeni pe locul 8, cu 20 de puncte, în timp ce UTA Arad este pe 12, cu 18 puncte.

UTA - Oţelul Galaţi 2-4 (Căpuşă 86, Pop 90+3-penalty / Cisotti 3-penalty, Pop 5, 34, Teles 54), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• UTA: Fl. Iacob - Diogo Miguel, Ibrahima Conte, Stolnik, D. Dumitraşcu - M. Freitas - Stahl, Fabry, C. Mihai, Micovschi - Luckassen
  • Oţelul: Dur-Bozoancă - Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Gomes - Zivulic - Maciel, Teles, Cisotti, Bodişteanu - Al. Pop

Minutul 90+5: Final de meci! Oţelul se impune cu 4-2.

Minutul 90+3: GOL Oţelul! Jardan îl faultează în careu pe Pop. Tânărul jucător transformă de la punctul cu var, deşi Dur-Bozoancă a ghicit colţul.

Minutul 86: GOL UTA! Căpuă pătrunde în careu şi reia în plasa laterală.

Minutul 72: Fatai reia peste poartă din 10 metri. Atacantul Oţelului a venit nemarcat.

Minutul 54: GOL Oţelul! Pop recuperează de lâng Stolnic şi centrează în careu. Mingea ajunge la Teles care reia.

Minutul 45+2: Pauză! Oţelul conduce cu 3-0.

Minutul 33: GOL Oţelul! Tranziţie perfectă a oaspeţilor! Bodişteanu îl lansează pe Pop. Acesta îl învinge cu o execuţie elegantă pe Iacob.

Minutul 5: GOL Oţelul! Cisotti bate un corner, iar Pop se înalţă şi reia cu capul.

Minutul 3: GOL Oţelul! Teles este busculat în careu, iar Cisotti transformă de la punctul cu var.