Raul Badiu, victorie în prima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri
Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino
VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin
VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle
VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză
Gigi Becali cere desfiinţarea CSA Steaua: „Scoate marca la vânzare!”

VIDEO | Valencia - Real Madrid 1-2. Vinicius şi Benzema au întors scorul în doar trei minute

La Liga Publicat pe 20 sep 2021

Real Madrid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia Valencia, în etapa a V-a campionatului spaniol de fotbal LaLiga

Gazdele au deschis scorul, în minutul 66, prin Duro, dar oaspeţi au revenit în final cu ajutorul lui Benezema şi Vinicius Junior. Primul i-a pasat decisiv lui Vinicius Junior, în minutul 86, şi a înscris, în minutul 88, din pasa brazilianului.

După aceste rezultat, Real Madrid ocupă locul I în clasament, cu 13 puncte, fiind urmată de Atletico Madrid, 11 puncte, Real Sociedad şi Valencia, cu câte 10 puncte.

Acesta a fost primul eşec al echipei Valencia în acest sezon al LaLiga.