Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani

VIDEO | VALENCIA ŞI CHELSEA AU DAT-O LA PACE. LYON A FOST ÎNVINSĂ ÎN RUSIA ŞI RISCĂ SĂ PIARDĂ CALIFICAREA

Video Publicat pe 27 nov 2019

Valencia şi Chelsea au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din penultima faza a grupelor UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, gazdele au marcat primele prin Soler, în minutul 41, dar bucuria lor nu a ţinut mult. Oaspeţii au egalat doar un minut mai târziu prin Kovacic, iar la 5 minute după pauză au preluat conducerea, graţie reuşitei lui Pulisic. Wass a reuşit să readucă egalitatea pe tabela de marcaj cu 8 minute înainte de final şi a stabilit rezultatul final. Cele două echipe ocupă primele două poziţii, ambele având câte 8 puncte, însă Ajax şi Lille au fiecare un meci mai puţin şi se vor întâlni de la ora 22.00 în Franţa.

În grupa G, Zenit Sankt Petersburg a învins-o neaşteptat pe Lyon, 2-0. Golurile ruşilor au fost marcate de Dzyuba (minutul 42) şi Ozdoev (84) Echipa la care Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă şi în această seară riscă să piardă acum calificarea în faza următoare a competiţiei. Lyon a căzut pe locul 3 şi are 7 puncte, la fel ca şi Zenit, dar ruşii au avantajul meciurilor directe, după ce au reuşit să scoată un egal în tur, în Franţa (1-1).