Ultima oră
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump VIDEO | CSM Bucureşti - Metz 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

VIDEO | Valentin Costache, în lacrimi la ultimul meci pentru UTA. Va juca la o formaţie ce încă e în cupele europene

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 15 feb 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 2-1, gruparea FC Botoşani, în etapa a 27-a din Superliga.

 

 

 

Valentin Costache a marcat pentru UTA din penalty la ultimul meci pentru formaţia arădeană. El va merge în Armenia, la Noah, formaţie ce va juca cu AZ Alkmaar, în play-off-ul Conference League.

Costache a izubucnit în lacrimi la final de meci şi a petrecut alături de familie şi fani ultimul său joc la Arad.

”A fost ultimul meu meci. Cluburile s-au înţeles între ele, au un acord. Mâine la 6 dimineaţa am avion din Budapesta. A fost un meci cu încărcătură mare, emoţii foarte mari. Cei de la Noah nu mă lăsau să joc, dar am ales s-o fac, am vorbit mister şi am ales să fac treaba până la capăt. 

Cred că asta am făcut, am dat tot ce am putut până la ultima picătură pentru aceşti oameni, aceşti suporteri, acest club. Sunt fericit şi le urez succes în continuare.

Nu am avut acest gând că ratez. M-am gândit că o să fie bine şi o să mă bucur alături de echipă şi suporteri. A fost o perioadă specială, frumoasă. Aradul a fost special, întotdeauna o să spun asta. A fost bune şi cu rele, ca în viaţa oricărui fotbalist. A fost o perioadă foarte bună aici. Le mulţumesc suporterilor, care m-au primit şi m-au susţinut, antrenorilor, colegilor, pentru că e clar că fără ei nu aveam atâtea reuşite”
, a spus Costache, după meciul câştigat cu Botoşani

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele