Escapadele vedetei Universităţii Craiova. "Nu se ocupă doar de fotbal" Escapadele vedetei Universităţii Craiova. "Nu se ocupă doar de fotbal"
"Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal "Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal
Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului
Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1. Ciucanii îşi dinamitează şansele la promovarea directă VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1. Ciucanii îşi dinamitează şansele la promovarea directă
Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi

VIDEO | VAR i-a anulat un gol lui Denis Drăguş după şapte minute de analiză. Românul a marcat într-un meci cu final dramatic

Stranieri Publicat pe 17 oct 2021

Fotbalistul echipei Standard Liege, Denis Drăguş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, în faţa formaţiei OH Leuven, în etapa a XI-a a campionatului Belgiei. Drăguş a mai avut o reuşită, dar VAR-ul a anulat-o după o analiză care a durat şapte minute.

Drăguş a marcat golul de 2-0, în minutul 51. Primul gol a fost înscris de Tapsoba ’39.

Pentru Leuven au marcat Mercier ‘90+6 şi Kaba ‘90+10.

În minutul 53, românul a punctat pentru 3-0, dar sistemul de arbitraj video i-a anulat golul, pentru ofsaid, după şapte minute.
Denis Drăguş a jucat până în minutul 67.

Standard Liege ocupă locul 11 în clasament, cu 14 puncte, iar Leuven este pe 16, cu 10 puncte.