Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

VIDEO | Victorie clară pentru UTA Arad în amicalul cu Szeged

UTA Arad Publicat de Andrei Ionascu pe 8 ian 2021

UTA Arad a câştigat meciul amical din Ungaria cu divizionara secundă Szeged-Csanad Grosics Akademia, scor 3-0. Arădenii vor juca primul meci din 2021 în Liga 1 pe 15 ianuarie.

Laszlo Balint a început cu formula: Iacob - Tomozei, Erico, Benga, Simo - Albu, Vorobjobas - Oroian, Roger, Rusu - Hora.

La pauză, UTA a condus cu 2-0, după golurile înscrise de către Roger şi Ioan Hora.

În repriza a doua, pentru arădeni au mai jucat: Balauru, Mociu - Ilie, Roşu, Antal, Miculescu, Isac, Melinte, Hrezdac, Voinea, Rus, Bustea.

S-a încheiat 3-0 pentru UTA, cu ultimul gol marcat de Ciprian Rus.

Iată declaraţiile lui Laszlo Balint la finalul partidei:

UTA Arad joacă pe 15 ianuarie, de la ora 17:00, pe teren propriu cu FC Viitorul, în direct pe Look Sport+, în etapa a 16-a din Liga 1.