”Eu iubesc clubul şi dau tot ce am mai bun”. Zeljko Kopic, mesaj emoţionant înainte de dueul decisiv cu ”U” Cluj ”Eu iubesc clubul şi dau tot ce am mai bun”. Zeljko Kopic, mesaj emoţionant înainte de dueul decisiv cu ”U” Cluj
Încă o veste proastă pentru Dinamo! Un jucător important s-a accidentat şi nu va mai evolua în acest sezon Încă o veste proastă pentru Dinamo! Un jucător important s-a accidentat şi nu va mai evolua în acest sezon
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1! Benzar deschide scorul! VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1! Benzar deschide scorul!
Carlos Alcaraz s-a retras de la turneul Masters 1000 care se va disputa la Roma Carlos Alcaraz s-a retras de la turneul Masters 1000 care se va disputa la Roma
Gestul făcut de Paul Iacob în Vinerea Mare, pentru fanul cu care a avut un conflict la meciul cu Universitatea Craiova Gestul făcut de Paul Iacob în Vinerea Mare, pentru fanul cu care a avut un conflict la meciul cu Universitatea Craiova
Adrian Ursea, şanse mari să preia o echipă din Superliga Adrian Ursea, şanse mari să preia o echipă din Superliga

VIDEO | Victorie dramatică pentru Borussia Dortmund în faţa lui VfB Stuttgart

Borussia Dortmund Publicat pe 11 apr 2021

Borussia Dortmund s-a impus dramatic, cu scorul de 3-2, pe terenul lui VfB Stuttgart, într-o partidă contând pentru etapa a 28-a din Bundesliga.

Stuttgart a deschis scorul prin Kalajdzic, în minutul 17. Galben-negrii au egalat prin Bellingham, în minutul 47, şi au trecut în avantaj prin căpitanul Marco Reus (min. 52).

Didavi (min. 78) a adus egalarea pentru gazde, însă BVB a revenit în avantaj graţie golului marcat peste doar două minute de Knauff, care a stabilit scorul final al partidei.

În urma acestui rezultat, Borussia Dortmund se clasează pe locul 5 în Bundesliga, cu 46 de puncte, la şapte lungimi de Frankfurt, ocupanta ultimului loc care duce în Liga Campionilor. Stuttgart ocupă poziţia numărul 9, cu 39 de puncte.