Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”
VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia

VIDEO | Victorie uriaşă pentru Dinamo în Liga Campionilor la handbal masculin! A învins Porto la un gol diferenţă, dar finalul a fost incendiar

Handbal Publicat pe 24 feb 2022

Dinamo a reuşit o victorie uriaşă în grupele Ligii Campionilor la handbal masculin, cu Porto, în Portugalia, dar rămâne cu şanse mici la calificarea în optimile competiţiei. ”Câinii roşii” au învins la un gol diferenţă, scor 32-31.

Victoria lui Dinamo poate fi atribuită şi fanilor, pentru că peste 100 au mers în Portugalia pentru a susţine echipa din ”Ştefan cel Mare”. Dinamo a condus chiar şi la patru goluri pe durata meciului, dar la pauză, după primele 30 de minute, scorul a fost egal, 12-12.

În partea secundă s-a menţinut un ritm de joc ridicat, cu multe atacuri în viteză, iar finalul a fost incredibil. Dinamo a atacat fără portar, chiar dacă avea un gol avantaj, 32-31, iar Porto a recuperat posesia. Portughezii au trimis apoi spre poarta goală a lui Dinamo, dar până ca mingea să intre în poartă s-a terminat meciul, sunând sirena care indica finalul celor 60 de minute.

Dinamo are şanse mici însă să meargă în optimi, mai ales că mai are două meciuri, cu primele două clasate din grupă, Vive Kielce şi Barcelona.