Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO ǀ Victorii pentru Napoli, Inter şi AC Milan în etapa a şasea din Serie A

AC Milan Publicat pe 11 sep 2022

Echipa Napoli a învins sâmbătă pe Spezia, scor 1-0, şi a devenit lider în Serie A. AC Milan şi Inter Milano au câştigat şi ele meciurile de sâmbătă şi se află pe locurile 2 şi 4.

Napoli a învins pe Spezia cu scorul de 1-0, prin reuşita lui Raspadori, din minutul 89. Echipa lui Luciano Spalleti a trecut pe primul loc în clasament, cu 14 puncte din şase meciuri.

Inter Milano a dispus de Torino cu 1-0, Brozovic marcând în minutul 89 golul unei victorii care a urcat echipa sa pe locul 4, cu 12 puncte.

AC Milan s-a impus în deplasare, la Sampdoria Genoa. Milanezii au câştigat meciul cu scorul de 2-1. Pentru ”diavoli” au marcat Messias 6' şi Giroud 67', din penalti. Pentru Sampdoria a înscris Djuricic 57'. Milan a urcat pe locul 2 în Serie A, cu 14 puncte, dar cu golaveraj mai slab decât Napoli.