OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei
Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024 Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024
Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar
Echipa feminină de tenis de masă a României, calificată la CE de anul viitor
Probleme fizice pentru argentinianul Rodrigo De Paul înaintea meciului cu Ţările de Jos de la Cupa Mondială Probleme fizice pentru argentinianul Rodrigo De Paul înaintea meciului cu Ţările de Jos de la Cupa Mondială
NEWS ALERT ǀ Decizie incredibilă pentru meciurile de la CM 2022 în privinţa lui Istvan Kovacs NEWS ALERT ǀ Decizie incredibilă pentru meciurile de la CM 2022 în privinţa lui Istvan Kovacs

VIDEO ǀ Victorii pentru Napoli, Inter şi AC Milan în etapa a şasea din Serie A

AC Milan Publicat pe 11 sep 2022

Echipa Napoli a învins sâmbătă pe Spezia, scor 1-0, şi a devenit lider în Serie A. AC Milan şi Inter Milano au câştigat şi ele meciurile de sâmbătă şi se află pe locurile 2 şi 4.

Napoli a învins pe Spezia cu scorul de 1-0, prin reuşita lui Raspadori, din minutul 89. Echipa lui Luciano Spalleti a trecut pe primul loc în clasament, cu 14 puncte din şase meciuri.

Inter Milano a dispus de Torino cu 1-0, Brozovic marcând în minutul 89 golul unei victorii care a urcat echipa sa pe locul 4, cu 12 puncte.

AC Milan s-a impus în deplasare, la Sampdoria Genoa. Milanezii au câştigat meciul cu scorul de 2-1. Pentru ”diavoli” au marcat Messias 6' şi Giroud 67', din penalti. Pentru Sampdoria a înscris Djuricic 57'. Milan a urcat pe locul 2 în Serie A, cu 14 puncte, dar cu golaveraj mai slab decât Napoli.