VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ ”Vom vedea în perioada de transferuri”. Răspunsul lui Elias Charalambous, când a fost întrebat despre plecările din iarnă

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 7 dec 2023

FCU Craiova a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCSB, în cadrul grupei C a Cupei României, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Oţelul este a doua echipă a grupei care se califică în faza eliminatorie a Cupei, după 3-3 cu Dinamo Bucureşti.

FCU Craiova a dominat în partida de pe teren propriu cu FCSB şi a înscris pentru 1-0 în minutul 40, prin Bauza.

În minutul 44, van Durmen a reuşit să marcheze al doilea gol al gazdelor, învingându-l pe portarul Vlad cu un şut din careu. Bucureştenii au căutat egalarea în repriza secundă, dar nu au putut înscrie şi FCU Craiova s-a impus cu 2-0, mergând în sferturile de finală.

Elias Charalambous s-a declarat foarte dezamăgit, după ce elevii săi au ratat şi în acest sezon Cupa.

"N-am reuşit să ne calificăm. Al doilea gol l-am primit foarte uşor. În a doua repriză am avut câteva ocazii, nu am jucat foarte bine. Cât de curând posibil trebuie să schimbăm situaţia.

Nu e momentul să vorbim dacă a fost sau nu ultima şansă pentru anumiţi jucători. Vom vedea în perioada de transferuri ce jucători vor pleca.

Pentru mine, oricine poate fi titular, toţi jucătorii sunt importanţi. S-a terminat cu Cupa României, acum trebuie să ne intereseze meciul cu CFR Cluj. Sunt îngrijorat că am încasat patru goluri, dar nu vreau să spun multe lucruri. E momentul să arătăm pe teren, este un derby”,