VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul

VIDEO | West Ham - Aston Villa 1-1. Gazdele au avut gol anulat la VAR în minutul 90+6

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Aston Villa a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea londoneză West Ham United, în etapa a 29-a din Premier League. Arbitrajul VAR i-a anulat lui West Ham două goluri, ambele pentru henţ comis de marcatori.

West Ham a deschis scorul în minutul 29 al meciului de pe London Stadium, prin Michail Antonio, care a înscris cu o lovitură de cap. Imediat după pauză, în minutul 48, acelaşi Michail Antonio a trimis balonul în plasă, dar arbitrul Jarred Gillett a anulat golul după consultarea VAR, pentru un henţ la autorul golului. Echipa lui Unai Emery a egalat în minutul 79, prin conlucrarea a doi jucători intraţi în repriza secundă. Moussa Diaby a pasat perfect şi Nicolo Zaniolo a însscris pentru 1-1.

În minutul 90+6, West Ham a înscris prin Soucek, dar după consultarea VAR golul a fost anulat pentru că Soucek a împins mingea în plasă cu braţul. Meciul a fost prelungit cu 14 minute şi s-a încheiat la egalitate, un 1-1 care nu prea ajută niciuna dintre cele două formaţii.

Aston Villa este pe locul al patrulea în clasament, cu 56 de puncte, în timp ce West Ham United a adunat 44 de puncte şi ocupă poziţia a 7-a.