I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

VIDEO | Wolves - Arsenal 0-2. ”Tunarii” profită de pasul greşit făcut de City şi se distanţează în fruntea clasamentului, graţie dublei lui Odegaard

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 13 nov 2022

Arsenal a câştigat sâmbătă seara, în deplasare, meciul disputat în compania formaţiei Wolverhampton Wanderers, scor 2-0, în etapa a 16-a din Premier League.

Martin Odegaard a înscris o dublă în repriza secundă, în minutele 55 şi 75, aducând victoria lui Arsenal, care este lider în Premier League, cu 37 de puncte.

Wolverhampton ocupă ultima poziţie în clasament, cu 10 puncte.

Wolves – Arsenal 0-2 (Odegaard  55', 75')

Min. 75: GOL marcat de Arsenal, Odegaard face dubla şi rezolvă meciul.

Min. 55: GOL maract de Arsenal, ”tunarii” deschid scorul prin Odegaarad.