Ultima oră
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase
Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei
Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială

VIDEO | Ziua de Cupă a început spectaculos. S-a marcat de 6 ori la Râmnicu Vâlcea - Oţelul, iar Poli Iaşi a întors în repriza a doua

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 5 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Politehnica Iaşi şi Oţelul Galaţi au obţinut victorii în partidele disputate, joi, în etapa a doua a grupelor Cupei României Betano.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/21859152/1/scm-ramnicu-valcea-sc-otelul-galati-cupa-romaniei-betano-05-12-2024.jpg

 

Politehnica Iaşi a învins cu scorul de 2-1, în deplasare, Sănătatea Cluj, în grupa C a competiţiei. Clujenii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Fofana ’36. Pentru Iaşi au înscris Miskovic ’47 şi Umar ’52.

În aceeaşi grupă, UTA Arad a remizat în deplasare cu Unirea Ungheni, scor 1-1 (Magyari ’82 / Vuletich ’11).

În grupa D, SCM Râmnicu Vâlcea a pierdut cu 2-4 confruntarea de acasă cu Oţelul Galaţi. Au marcat Pîrvulescu ’12 şi Salcianu ’28 pentru gazde, respectiv Juric ’13, ’25, Yabre ’50 şi Bourard ’59 pentru învingători.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele