Ultima oră
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială

Vintilă, mesaj de unitate după calificarea în semifinalele Cupei. Cum a comentat "trădarea" lui Bălgrădean

Cupa României Publicat pe 6 mar 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19293261/1/vintila.jpg

Tehnicianul echipei FCSB, Bogdan Vintilă, a declarat joi seară, după calificarea în semifinalele Cupei României, că îşi felicită jucătorii pentru atitudine. El a vorbit şi despre Cristian Bălgrădean, precizând că nu i-a “căzut bine” ce a făcut acesta.

“Îmi felicit jucătorii pentru atitudine, pentru că nu au cedat până la sfârşit. Mă bucur foarte mult pentru această calificare pentru ei, ştiu că aveau nevoie să se descătuşeze mental. Trebuie să ne bucurăm în seara asta de această calificare, după care trebuie să ne pregătim pentru jocul cu Craiova. Sunt foarte mulţumit de jucători. Mă bucur foarte mult că a marcat Florinel Coman, îl felicit şi pe Man pentru acea pasă. Îi felicit de fapt pe toţi, pentru că nu au renunţat. Îmi doresc să strângem rândurile şi să avem alături de noi suporterii la meciul cu Craiova. Poate nu am făcut meciul cel mai spectaculos, dar avem nevoie de ei. Încerc să fiu optimist pentru urmăoarele jocuri şi aştept suporterii să fie alături de noi”, a spus Vintilă după meci.

Tehnicianul a vorbit şi despre Cristian Bălgrădean, care s-a înţeles cu CFR Cluj, fiind la final de contract cu FCSB: “Nu mi-a căzut bine, dar nu vreau să dezvolt acest subiect. Am încredere totală în cei doi portari, Vlad şi Niga. Nu am nicio problemă cu ei doi în poartă de acum încolo”.

Vintilă a mai declarat că Harlem Gnohere are o ruptură la gambă şi va fi indisponiibl o lună.

Formaţia FCSB s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturile de finală, în deplasare, scor 2-1, de echipa Hermannstadt.

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 75, prin Debeljuh, însă FCSB a revenit şi s-a impus datorită lui Dobrosavlevici ’84 (autogol) şi Coman ’90.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele