VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Virgil van Dijk va lipsi de pe teren ”mai mult de o lună”, din cauza accidentării din partida cu Brentford

Liverpool Publicat de Ovidiu Neacşu pe 6 ian 2023

Virgil van Dijk a fost înlocuit la pauza meciului pierdut de Liverpool 3-1, în faţa lui Brentford. Jurgen Klopp a confirmat accidentarea fundaşului olandez.

Cel mai bun apărător a lui Liverpool a simţit un disconfort în zona tendonului la capătul primei reprize din partida cu Brentford, iar Jurgen Klopp nu a vrut să rişte o accidentarea gravă a olandezului şi a decis să îl înlocuiască la pauză.

Antrenorul ”cormoranilor” a dezvăluit că situaţia lui van Dijk e mai gravă decât se aştepta, iar în urma testelor medicale a reieşit că va absenta ”mai mult de lună”.

”Situaţia lui Virgil ne-a surprins. E o mare lovitură pentru noi. Nu avea probleme mari, dar am luat decizia să îl înlocuiesc, nefiind sigur dacă poate continua partida. Diagnosticul a fost destul de dur. El va lipsi de pe teren pentru mai multe săptămâni, mai mult de o lună. Sper să revină cât mai repede, dar vom vedea. Pentru moment nu este disponibil şi ne bazăm pe fundaşii centrali pe care îi avem.

Este destul de greu pentru Virgil, trebuie să ţinem cont că a jucat un număr incredibil de meciuri în toţi aceşti ani. El nu ne poate ajuta pe teren, dar cu siguranţă ne va ajuta în afara lui”, a declarat Jurgen Klopp, potrivit Sky Sports.

Fundaşul central este în mare pericol să rateze partida tur cu Real Madrid din ”optimile” Champions League, ceea ce ar fi un mare minus pentru Liverpool. Reeditarea finalei de anul trecut va avea loc pe 21 februarie, iar din spusele lui Klopp sunt şanse mari ca van Dijk să nu joace în meciul tur.