Ultima oră
România - Israel 3-0. Start excelent pentru naţionala feminină în European League România - Israel 3-0. Start excelent pentru naţionala feminină în European League
VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 32-27. ”Tigroaicele” au prins o zi proastă şi au plătit scump
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano

Vitinha a dezvăluit modul prin care PSG a reuşit să întoarcă rezultatul în finala Ligii Campionilor: „Am ştiut imediat că vom avea o sarcină foarte dificilă în faţă”

Champions League Publicat de Marius Ivaşcu pe duminică, 10:57
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Vitinha, mijlocaşul celor de la PSG, a comentat finala UCL câştigată în faţa celor de la Arsenal.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22463410/1/profimedia-1106810574.jpg

 

PSG a obţinut al doilea trofeu al Ligii Campionilor consecutiv. După succesul de anul trecut în faţa lui Inter, scor 5-0, formaţia antrenată de Luis Enrique a avut o partidă mai dificilă cu Arsenal, încheiată 1-1 după 120 de minute.

La penalty-uri, Nuno Mendes a ratat pentru PSG, iar în tabăra lui Arsenal cei care nu au reuşit să transforme au fost Eze şi Gabriel. Lovitura de departajare ratată de fundaşul brazilian a dat startul petrecerii pentru campioana Franţei, care a devenit prima echipă după Real Madrid care a reuşit să-şi apere trofeul.

Vitinha a explicat modul în care parizienii şi-au revenit după primirea golului. Jucătorul declarat cel mai bun om al finalei a ţinut să-şi laude colegii pentru performanţa atinsă şi modul în care au realizat-o.

„Să câştigi de două ori la rând... Este o plăcere să joc în această echipă, le-am mulţumit deja şi o voi face din nou: staff-ului, antrenorului, preşedintelui, directorului sportiv... Meritam, a trebuit să suferim mult pentru a câştiga, mai ales la penalty-uri.

Când ei au marcat devreme, am ştiut imediat că vom avea o sarcină foarte dificilă în faţă, dar am fost răbdători, am aşteptat momentul potrivit. Am fost incredibil.

(n.r. despre prezenţa familiei în tribune) Înseamnă totul. Ei sunt motivul pentru care fac asta şi motivul care îmi permite să fac asta”, a declarat Vitinha, citat de abola.pt.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri