”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

West Ham s-a calificat în semifinalele Conference League, după ce impus de o manieră clară, 4-1 cu Gent

Conference League Publicat pe 21 apr 2023

West Ham United a învins joi, pe teren propriu, echipa belgiană Gent, scor 4-1, în manşa secundă a sferturilor Conference League, calificându-se în semifinale.

Pe London Stadium oaspeţii au deschis scorul în minutul 26, când a înscris Cuypers. Gazdele au egalat până la pauză, prin Antonio (min. 37), iar în repriza secundă au avut un forcing extraordinar, înscriind de trei ori în nici zece minute. Lucas Paqueta a transformat un penalti în minutul 55, apoi a venit golul căpitanului Rice, din minutul 58, pentru ca Antonio să închidă tabela în minutul 63.

S-a încheiat 4-1 pentru West Ham, care se califică în semifinale cu scorul general de 5-2.

În penultimul act, West Ham United se va înfrunta cu AZ Alkmaar.