”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău

Will Power a câştigat campionatul Indycar. Este al doilea titlu obţinut de australian

Auto-Moto Publicat de Ovidiu Neacşu pe 12 sep 2022

Australianul Will Power a câştigat campionatul Indycar 2022, duminică, după ce a ocupat locul trei la Laguna Seca (California), unde spaniolul Alex Palou s-a impus în ultimul Grand Prix al sezonului.

Power avea nevoie doar să încheie cursa pe podium pentru a obţine al doilea titlu după cel din 2014.

În clasamentul general, Josef Newgarden este pe locul doi, iar neo-zeelandezul Scott Dixon pe trei.

Power a obţinut în California al 68-lea pole position al carierei, depăşind recordul americanului Mario Andretti, în prezent în vârstă de 82 de ani.