Spania şi Portugalia au inclus Ucraina în candidatura pentru Cupa Mondială din 2030 Spania şi Portugalia au inclus Ucraina în candidatura pentru Cupa Mondială din 2030
LIVE VIDEO ǀ Magia Champions League continuă la Prima Sport. Tătăruşanu înfruntă din nou Chelsea! Meciurile serii: Benfica – PSG şi Real – Şahtior. Echipele de start LIVE VIDEO ǀ Magia Champions League continuă la Prima Sport. Tătăruşanu înfruntă din nou Chelsea! Meciurile serii: Benfica – PSG şi Real – Şahtior. Echipele de start
Îngrijorare la CFR Cluj, înainte de meciul cu Slavia Praga. ”E cea mai bună echipă din grupă” Îngrijorare la CFR Cluj, înainte de meciul cu Slavia Praga. ”E cea mai bună echipă din grupă”
Adrian Mihalcea, noul antrenor al celor de la FC Buzău Adrian Mihalcea, noul antrenor al celor de la FC Buzău
Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială
Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras

Will Power a câştigat campionatul Indycar. Este al doilea titlu obţinut de australian

Auto-Moto Publicat de Ovidiu Neacşu pe 12 sep 2022

Australianul Will Power a câştigat campionatul Indycar 2022, duminică, după ce a ocupat locul trei la Laguna Seca (California), unde spaniolul Alex Palou s-a impus în ultimul Grand Prix al sezonului.

Power avea nevoie doar să încheie cursa pe podium pentru a obţine al doilea titlu după cel din 2014.

În clasamentul general, Josef Newgarden este pe locul doi, iar neo-zeelandezul Scott Dixon pe trei.

Power a obţinut în California al 68-lea pole position al carierei, depăşind recordul americanului Mario Andretti, în prezent în vârstă de 82 de ani.