Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni

Wisla Plock - HCDS Constanţa, scor 25-14, în manşa tur din turul 2 al EHF European League la handbal masculin

Handbal Publicat pe 21 sep 2021

Echipa de handbal masculin HCDS Constanţa a fost învinsă marţi, în deplasare, de formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, în manşa tur din turul secund al EHF European League.

Handbaliştii polonezi s-au impus cu scorul de 25-14 (7-6). În primele 19 minute s-au marcat doar patru goluri, iar HCDS Constanţa a fost condusă cu 2-1 timp de 12 minute (între min. 6-18).

Principalii marcatori ai partidei au fost Kosorotov 6 goluri, respectiv Nistor, cu 3 reuşite, pentru HCDS.

Partida retur va avea loc în 28 septembrie, la Constanţa.

Câştigătoarea din dubla manşă se va califica în faza grupelor EHF European League. În turul secund al competiţiei sunt angrenate 24 de echipe, din care 12 vor face pasul mai departe în faza grupelor.

HCDS Constanţa a trecut în primul tur al EHF European League de formaţia ungară Csurgoi KK (58-51 la general).