Ultima oră
Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16
Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important
Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială
”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV ”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV
Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul
CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV

Xavi, ironic după ce a calificat-o pe Barcelona în sferturile de finală din Champions League pentru prima oară din 2020: ”Se spunea că am fost bufonul Ligii Campionilor!”

Barcelona Publicat pe 13 mar 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/21522660/1/profimedia-0762257219-1.jpg

Echipa FC Barcelona a învins, marţi seară, pe teren propriu, formaţia Napoli, scor 3-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Pentru FC Barcelona au marcat Lopez (15), Cancelo (17) şi Lewandowski (84), în timp ce pentru Napoli a punctat Rrahmani, în minutul 30.

În tur, scorul a fost egal, 1-1. FC Barcelona se califică în sferturi pentru prima oară din 2020.

La finalul meciului, Xavi a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul a avut o răbufnire, după ce a calificat echipa. 

”Se spunea că am fost bufonul Ligii Campionilor!” 

”Cred că am făcut unul dintre cele mai bune meciuri ale sezonului. Este o zi importantă pentru fanii Barcelonei. Am dominat în multe momente şi suntem în primele opt echipe din Europa după patru ani.

Am mai spus că după ce mi-am anunţat decizia de a pleca la sfârşitul sezonului, echipa a făcut un pas înainte. O spun mereu. Oamenii nu au crezut.

Se spunea că Barcelona a fost bufonul Ligii Campionilor. A fost prea multă presiune asupra jucătorilor, unii jurnalişti din Barcelona au spus lucruri inutile.

Ce facem acum cu bufonul Ligii Campionilor? Suntem în sferturile de finală. Le-am spus jucătorilor să se calmeze şi au fost mai buni în ambele meciuri”, a declarat Xavi, potrivit Mundo Deportivo.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele