Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

Young Boys, următoarea adversară a campioanei CFR Cluj în preliminariile UCL! Elveţienii s-au calificat dramatic

Champions League Publicat de Emanoil Ursache pe 28 iul 2021

Young Boys este adversara campioanei României, CFR Cluj, în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Elveţienii s-au impus într-un meci dramatic, cu scorul de 3-2, în faţa slovacilor de la Slovan Bratislava. În tur, scorul a fost 0-0.

Siebatcheu, în minutul 10, a deschis scorul din penalty pentru elveţieni. Slovacii au avut şansa egalării prin Ratao, în minutul 21, tot de la punctul cu var, însă atacantul brazilian a risipit oportunitatea revenirii pe tabelă.

Cum ocaziile se răzbună în fotbal, Garcia (min. 24) şi Aebischer (min. 49) au dus scorul la 3-0 pentru Young Boys, iar meciul părea că se îndreaptă spre o umilinţă pentru Slovan Bratislava. Autogolul lui Kanga (min. 60) şi reuşita lui Henty (min. 62) au reaprins, însă, speranţele pentru slovaci, care nu au reuşit să ducă meciul în prelungiri, în cele din urmă, prin marcarea golului egalizator.

Astfel, CFR Cluj va avea ocazia să îşi ia revanşa în faţa elveţienilor de la Yong Boys, după ce ardelenii au ratat primăvara europeană în faţa acestora, în urma înfrângerii suferite la Berna, scor 2-1, cu ajutorul deciziei scandaloase a arbitrului partidei de a-l elimina pe Cristian Bălgrădean.