VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Zverev s-a calificat cu emoţii în turul al treilea la French Open, în timp ce Djokovici a defilat în faţa slovacului Alex Molcan

Tenis Publicat de Ovidiu Neacşu pe 25 mai 2022

Alexander Zverev, locul 3 ATP şi cap de serie numărul 3, s-a calificat în turul al treilea al French Open, după ce l-a învins, miercuri, cu scorul de 2-6, 4-6, 6-1, 6-2, 7-5, pe columbianul Sebastian Baez, locul 36 ATP.

Zverev a salvat o minge de meci la scorul de 4-5 în decisiv, apoi a câştigat toate ghemurile şi s-a impus după trei ore şi 36 de minute.

În faza următoare, germanul va evolua cu americanul Brandon Nakashima, lcoul 75 ATP, sau cu olandezul Tallon Griekspoor, locul 58 ATP.

În schimb, tot în turul al doilea, Novak Djokovici a trecut fără mari probleme de slovacul Alex Molcan, locul 38 ATP, cu scorul de 6-2, 6-3, 7-6 (4).

Sârbul a obţinut victoria după un meci de două ore şi 15 minute şi va evolua în turul al treilea cu slovenul Aljaz Bedene, locul 195 ATP.