La 58 de ani, Romario revine pe teren pentru a ajuta clubul pe care îl conduce La 58 de ani, Romario revine pe teren pentru a ajuta clubul pe care îl conduce
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă! Manchester City - PSG şi Bayern - Arsenal, astăzi, de la 22:00, în direct la Prima Sport LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă! Manchester City - PSG şi Bayern - Arsenal, astăzi, de la 22:00, în direct la Prima Sport
NEWS ALERT | "Bomba" zilei în fotbalul românesc! Ce se întâmplă cu suspendările primite de Dinamo şi UTA Arad NEWS ALERT | "Bomba" zilei în fotbalul românesc! Ce se întâmplă cu suspendările primite de Dinamo şi UTA Arad
Cineva trebuia să spună lucrurilor pe nume! Alina Tecşor, atac subtil la adresa Soranei Cîrstea şi a Simonei Halep Cineva trebuia să spună lucrurilor pe nume! Alina Tecşor, atac subtil la adresa Soranei Cîrstea şi a Simonei Halep
"Pentru mine este foarte important să reprezint România". Ana Bogdan, discurs superb după calificarea la turneul final "Pentru mine este foarte important să reprezint România". Ana Bogdan, discurs superb după calificarea la turneul final
Marius Şumudică suflă şi în iaurt! ”Rapidul are o stabilitate extraordinară” Marius Şumudică suflă şi în iaurt! ”Rapidul are o stabilitate extraordinară”

Aleix Espargaro a adus prima victorie pentru Aprilia la MotoGP

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 3 apr 2022

Aprilia a scris istorie în Marele Premiu al Argentinei. Aleix Espargaro a bifat prima victorie la MotoGP şi totodată primul triumf al constructorului italian la clasa mare.

Traseul de la Termas de Rio Hondo a fost o afacere spaniolă, ibericii fiind la final pe primele 4 locuri. Espargaro şi-a fructificat pole position-ul şi a trecut linia de sosire cu aproape o secundă în faţa lui Jorge Martin de la Ducati. Podiumul a fost completat de Alex Rins, la ghidonul unui Suzuki.

Pentru campionul mondial en-titre a fost o cursă de uitat. Fabio Quartararo a terminat pe locul 8, la un ecart de peste 10 secunde de învingător.

Următoarea etapă are loc duminica viitoare, la Austin, în cadrul Marelui Premiu al Americii.