Ultima oră
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”
Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China

Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China
Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?” Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?”
Kevin Ciubotaru poate rămâne în SuperLigă! Fundaşul dorit insistent de FCSB în trecut a intrat pe lista unor formaţii din primul eşalon Kevin Ciubotaru poate rămâne în SuperLigă! Fundaşul dorit insistent de FCSB în trecut a intrat pe lista unor formaţii din primul eşalon
Gigi Becali taie în ”carne vie” la FCSB! 4 jucători sunt OUT dintr-o lovitură Gigi Becali taie în ”carne vie” la FCSB! 4 jucători sunt OUT dintr-o lovitură

Alexandru Albu a semnat în Liga 2 şi a oferit o primă reacţie. ”Nu este nimic adevărat din tot ce s-a spus”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 17 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Mijlocaşul Alexandru Albu s-a transferat la Chindia Târgovişte.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/22101710/1/rapid-bucuresti-cfr-cluj-play-off-superliga-superbet-6-04-2024.jpg

 

Albu speră să aibă rezultate notabile la Târgovişte. Experimentatul jucător a vorbit şi despre scandalul de la FC Botoşani, unde s-a vehiculat că ar fi avut un conflict fizic cu Andrei Miron.

Mijlocaşul de 31 de ani a jucat de-a lungul carierei la Rapid, UTA Arad, FC Botoşani şi Concordia Chiajna.

El a semnat un contract valabil pe 2 ani, cu opţiune pe încă un an.

”A fost o perioadă dificilă în Arabia 6 luni, dar în viaţa mai sutn şi perioade dificile. La Botoşani a fost OK cu toată lumea. Nu cred că s-a terminat urât. Am văzut că tot s-a scris, dar nu s-a întâmplat nimic. Mie mi s-a terminat contractul cu Botoşani pe data de 30 şi atunci am devenit jucător liber. Nu este nimic adevărat din tot ce s-a spus.

Am văzut şi anumite chestii. Că am o pubalgie. Nu am nicio pubalgie. Am avut mici probleme, cei de acolo mi-au spus că este pubalgie, dar nu este. Am fost la doctori şi am făcut investigaţiile necesare. Am avut o ruptură la un meci amical care nu s-a tratat şi din acea cauză am avut dureri. Nimic grav.

Nu s-a întâmplat nimic. A fost o mică neînţelegere şi cam atât. Nu s-a bătut nimeni. Am văzut că toată lumea ne-a făcut bătăuşi. Dacă eram bătăuşi, eram la MMA, nu la fotbal. Nu s-a întâmplat nimic. Băieţi mari. A fost o mică neînţelegere, dar s-a dus departe mai mare prin presă. M-a deranjat. Fetiţa cea mare mai citeşte şi ea şi nu este ok ceea ce se scrie. Nu am vrut să vorbesc pentru că nu îmi place să vorbesc în presă. Nu cred că îşi avea rostul”,
a spus Albu, pentru cei de la TVR Sport.
 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele