NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi
Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă" Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă"
Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul
VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere
Evan Ndicka a fost externat Evan Ndicka a fost externat
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport! Două retururi de foc în sferturile Champions League

”Am câştigat că am avut atitudine”. Ianis Zicu, pas uriaş către promovare

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 21 mai 2022

Partida tur de baraj, Concordia Chiajna - Chindia Târgovişte s-a încheiat cu victoria ilfovenilor, cu scorul de 2-1. Jucătorii formaţiei din Liga 2 au revenit, după ce au fost conduşi.

Ianis Zicu e la un pas de promovare cu cei de la Chiajna. Antrenorul a declarat că este foarte mulţumit de atitudinea elevilor săi şi a punctat că gazonul sintetic nu a fost un avantaj.

”O partidă dificilă, jocul a început echilibrat, n-am fost periculoşi nici noi, nici ei. În a doua repriză am luat un gol, dar am reuşit să revenim, iar lucrul ăsta spune multe despre forţa grupului, atitudine, reacţie.

Am reuşit să câştigăm o primă partidă, dar am făcut doar un prim pas, ne aşteaptă o partidă foarte grea duminica viitoare.

Nici noi nu vrem să jucăm pe un astfel de teren sintetic, sperăm să promovăm ca să se pună gazon de la anul. Am jucat pe un teren sintetic multe meciuri şi am pierdut, n-a fost niciun avantaj.

Am câştigat că am avut atitudine şi că am jucat, nu că a fost gazonul sintetic. Cred că diferenţa de valoare nu e mare, iar ritmul e cel care face diferenţa. Echipele de Liga 1 joacă meciuri mult mai intense”,