Ultima oră
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria
Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori
Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei

Ana Maria Bărbosu a primit titlul de Ambasador al municipiului Focşani. Ea va deveni şi Cetăţean de Onoare

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 15 aug 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38218/21703732/1/barbosu.jpg

Gimnasta Ana Maria Bărbosu, medaliată cu bronz la Jocurile Olimpice de la Paris, a primit, joi, titlul de Ambasador al municipiului Focşani.

Bărbosu a fost omagiată în cardul unei seri olimpice la Focşani, eveniment la care alături de ea a fost şi Alin Moldoveanu, medaliat cu aur la Jocurile Olimpice de la Londra, din 2012.

“Sper că s-a făcut dreptate şi va rămâne aşa. Cred că un rol important l-a jucat marea noastră gimnastă Nadia Comăneci”, a spus pe scenă primarul Cristi Valentin Misăilă, făcând referire la decizia TAS cu privire la finala la sol.

 “Am iniţiat anul acesta o distincţie aparte din partea Consiliului Local şi al primăriei municipiului Focşani, titlul de Ambasador al municipiului Focşani. Şi astăzi, daţi-mi voie să ofer acest titlu gimnastei noastre, Ana Maria Bărbosu. Se acordă titlul de Ambasador al municipiului Focşani campioanei olimpice Ana Maria Bărbosu, medaliată cu bronz la Jocurile Olimpice e la Paris 2024”, a mai spus edilul.

Primarul va propune, la următoarea şedinţă a Consiliului Local Focşani, acordarea titlului de Cetăţean de Onoare al Municipiului Focşani pentru Ana Maria Bărbosu. De asemenea, Cristi Valentin Misăilă va propune acordarea unui premiu financiar pentru Bărbosu şi pentru antrenorii săi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele