VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Anderlecht, viitoarea adversară a echipei FCSB, a pierdut al patrulea meci în Belgia

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2022

Echipa belgiană Anderlect Bruxelles, viitoarea adversară a echipei FCSB în grupele Conference League, a pierdut duminică, în deplasare, cel de-al patrulea meci din acest sezon, 1-2 cu Westerlo, în etapa a opta din Jupiler Pro League.

Westerlo a deschis scorul prin Igor Mavuba Vetokele, în minutul 6. Sebastiano Esposito a egalat abia în minutul 70, dar gazdele de la Westerlo au revenit în avantaj prin golul lui Halil Akbunar, din minutul 83 şi Anderlecht este pe locul 9 în clasament, cu numai 10 puncte.

Meciul FCSB – Anderlecht, din grupa B a Conference League, este programat joi, 15 septembrie.