Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

Andrei Cordea acuză golul doi al celor de la Voluntari. ”Am luat gol din offside!”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2022

FC Voluntari şi FCSB au remizat, scor 2-2, în direct la Prima Sport 1. Vicecampioana ratează, astfel, şansa de a trece peste CFR Cluj în clasament.

Golul lui Cordea, din minutul 44, a fost anulat de Nemec, în al doilea minut de prelungiri al reprizei, din centrarea lui Ion Gheorghe. După o perioadă de dominare a oaspeţilor, Tănase a marcat, din devierea lui Edjouma, pentru 2-1. Doar că ceea ce trebuia să fie o victorie care să ducă echipa lui Toni Petrea pe primul loc s-a transformat într-un coşmar: degajare Popa, degajare Lopes, gol Costin! Jucătorul ilfovenilor fiind în poziţie suspectă de offside.

Cordea a fost extrem de dezamăgit la finalul partidei şi a punctat că cei de la FCSB au primit al doilea gol din poziţie neregulamentară.

”Este cel mai dezamăgitor moment, pentru că nu cred că CFR se va încurca cu Universitatea Craiova, dar voi sta cu sufletul la gură. Există o mică speranţă, sper ca Universitatea Craiova să facă un meci bun şi să ia punct sau puncte.

Am luat gol din ofsaid. Ce pot să fac eu? Putem să facem noi ceva? Nu putem să facem nimic. Nu i-am simţit obosiţi pe cei de la Voluntari, au venit să-şi dea viaţa.

Din păcate, o fază care a fost ofsaid 100% a decis meciul. Mai avem o şansă, cred într-un rezultat bun al Craiovei. Suporterii ne-au transmis că pentru ei noi suntem campioni”