Se conturează modificări la Rapid în această vară. ”Vor fi mulţi jucători care vor pleca” Se conturează modificări la Rapid în această vară. ”Vor fi mulţi jucători care vor pleca”
Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”
Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual

Andrei Istrate a câştigat medalia de bronz la Campionatul European U21 de tenis de masă

Sporturi Publicat pe 9 apr 2023

Andrei Istrate a obţinut medalia de bronz în proba de simplu masculin de la Campionatul European U21 de tenis de masă. El a câştigat bronzul şi la dublu masculin, alături de Iulian Chiriţa.

În Sarajevo, Andrei Istrate a dominat grupele din care a făcut parte şi a bifat opt victorii consecutive la simplu masculin, iar înfrângerea din semifinala cu Csaba Andras (Ungaria), scor 1-4 (12-14, 11-9, 4-11, 6-11, 8-11), i-a adus poziţia a treia a podiumului.

La un pas de semifinale şi zona medaliilor s-au aflat şi alţi doi juniori români, protagonişti ai unor meciuri strânse, în sferturile de finală.

Iulian Chiriţa - Milosz Redzimski (Polonia) 2-4 (4-11, 10-12, 11-2, 11-6, 10-12, 2-11)

Eduard Ionescu - Samuel Kulczycki (Polonia) 3-4 (11-7, 11-13, 8-11, 14-12, 8-11, 12-10, 6-11).