VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami
Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!” Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!”
VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul
Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova
A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani
Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!” Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!”

Arcada Galaţi, calificare dramatică în Liga Campionilor. Partida s-a văzut pe Look Sport

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 24 sep 2020

Arcada Galaţi merge mai departe în Liga Campionilor la volei masculin, după un succes cu 3-2, contra finlandezilor de la VaLePa.

Moldovenii au început perfect partida şi au câştigat primul set, la mare luptă, 28-26. După care, adversarii au avut o tresărire de orgoliu şi au câştigat actul secund cu 25-18.

Cei de la Arcada au mers lansat în setul al treilea pe care l-au câştigat cu 25-13, după care au avut 20-16 în următorul, dar au avut o cădere psihică inexplicabilă, iar cei de la VaLePa au întors şi au câştigat cu 25-23.

În tie-break, gălăţenii au fost conduşi aproape tot timpul, dar au revenit exact când trebuia şi au tranşat soarta partidei, după un 20-18

Victorie la ”masa verde” în primul meci

CSM Arcada Galaţi a câştigat la masa verde, scor 3-0, meciul cu Kastela din Liga Campionilor la volei masculin, deoarece echipa croată nu a făcut testul Covid-19.

Partida era programată, marţi, de la ora 18.00. Meciul urma să fie transmis de Look Sport 2.