VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi părăseşte terenul după 70 de minute LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi părăseşte terenul după 70 de minute

Atacantul ”chemat urgent” la naţională, deşi nu a jucat nici măcar un minut: ”Nu avem altul mai bun ca el” ǀ EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat pe 5 oct 2023

Daniel Birligea a spart gheaţa în partida cu Sepsi, restanţă disputată joi, la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, marcând primul gol după 11 meciuri de secetă. Duelul s-a terminat 3-0 pentru gruparea din Gruia, iar Adrian Falub a declarat că vârful CFR-ului merită să fie la naţională.

• România - Andorra, duminică, 15 octombrie, ora 21:45, la Prima TV

Birligea nu a apucat să debuteze pentru România, chiar dacă a mai fost convocat de Edi Iordănescu, dar Adrian Falub, specialist Prima Sport, a declarat că merită să joace, considerând că în momentul de faţă tricolorii nu au un număr 9.

Avem altul mai bun? Drăguş nu ştiu dacă e un vârf împins, nici Alibec nu e vârf împins după părerea mea. Când a câştigat campionatul Hagi cu Farul, sezonul trecut, nu l-a folosit pe Alibec vârf împins, când a câştigat campionatul cu Astra, nu a fost folosit Alibec vârf împins.

Eu cred că Birligea poate fi un atacant folositor echipei naţionale”, a spus Adrian Falub în emisiunea Fotbal Show, la Prima Sport 1.

CFR, 3-0 cu Sepsi

CFR Cluj a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Sepsi OSK, într-un meci restant din etapa a cincea a SuperLigii. Golurile au fost marcate de Tachtsidis ’41 (penalti), Camora ’70 şi Bîrligea ’81.

• CFR Cluj: Sava – L. Mihai (Camora ’63), Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan – Muhar, Tachtsidis (Deac ’85), Cvek (Fica ’90) – Juricic (Bîrligea ’63), Jefte (Otele ’63). Antrenor: Andrea Mandorlini.
  • Sepsi: Niczuly – Aganovic (C. Matei ’64), Bălaşa, Kecskes, Fl. Ştefan – Oroian, Alimi, Francisco Junior (Rondon ’79) – I. Gheorghe, Debeljuh (Safranko ’64), Ştefănescu. Antrenor: Liviu Ciobotariu.