Roberto Mancini va primi o sumă colosală după ce a fost demis de la naţionala Arabiei Saudite Roberto Mancini va primi o sumă colosală după ce a fost demis de la naţionala Arabiei Saudite
VIDEO | Ferraresso, autogol incredibil în meciul cu UTA Arad VIDEO | Ferraresso, autogol incredibil în meciul cu UTA Arad
FCSB - Rapid, meci cu o asistenţă ridicată. 30.000 de bilete au fost vândute FCSB - Rapid, meci cu o asistenţă ridicată. 30.000 de bilete au fost vândute
Doi arbitri polonezi, suspendaţi de UEFA după ce au fost prinşi în stare de ebrietate Doi arbitri polonezi, suspendaţi de UEFA după ce au fost prinşi în stare de ebrietate
VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0, în direct la Prima Sport 1! Ferraresso, autogol ireal! VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0, în direct la Prima Sport 1! Ferraresso, autogol ireal!
Enea Bastianini a câştigat cursa sprint de la Grand Prix-ul Thailandei Enea Bastianini a câştigat cursa sprint de la Grand Prix-ul Thailandei

Athletic Bilbao s-a impus pe terenul lui Real Valladolid cu 3-1 în La Liga

La Liga Publicat pe 18 mar 2023

Echipa spaniolă Athletic Bilbao s-a impus vineri seara, în deplasare, scor 3-1, în faţa echipei Real Valladolid, în etapa a 26-a din La Liga.

Bilbao a dominat meciul de pe stadionul Jose Zorrilla şi a condus cu 2-0, prin reuşitele lui Martinez (min. 30) şi Guruzeta (min. 57). Valladolid a redus din diferenţă prin Larin, în minutul 74, dar după alte patru minute oaspeţii au restabilit ecartul de două goluri după un penalty transformat de Vesga.

Athletic Bilbao a urcat pe locul 7 în La Liga, cu 36 de puncte, iar Real Valladolid este pe locul 14, cu 28 de puncte.